Haber

Vatandaşa 10 bin fidan dağıtılacak!

Lüleburgaz Belediyesi, Slow Food Trakya ve Kırklareli Ortak Akıl Derneği iş birliğiyle belediyeye ait serada yetiştirilen 10 bin yerli tohum vatandaşlara dağıtılacak. Etkinlik 5 Mayıs Cuma günü saat 14.30’da Kongre Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Çevreci belediye sloganıyla her alanda üretime devam eden Lüleburgaz Belediyesi, ürettiği eserleri vatandaşlarla paylaşmaya devam ediyor. Lüleburgaz Belediyesi bir yandan ayçiçeği ve buğdaydan elde ettiği un ve ayçiçek yağını ihtiyaç sahibi vatandaşlarla paylaşırken, diğer yandan sürdürülebilirliği sağlamak adına serada ürettiği fidanları vatandaşlarla paylaşmaya devam ediyor. tarımsal üretim konusunda bilinçlendirmek ve bilinçlendirmek. Bu doğrultuda 5 Mayıs Cuma günü saat 14.30’da Lüleburgaz Belediyesi’nin serasında üretilen cet tohumlarından elde edilen fidanlar Kongre Meydanı’nda vatandaşlara dağıtılacak.

Ürün çeşitliliği!

İçinde 10 bin adet eser bulunan fidanların ortasında salatalık, zebra domates, pembe domates, hafif balık biberi, İstanbul tatlı biberi ve patlıcan gibi sebzeler bulunuyor. Vatandaşlar ücretsiz olarak fidan alabilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habereceabat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu