Haber

Üsküdar’da öğrenci olmak çok güzel

Üsküdar Belediyesi üniversite öğrencilerine doğalgaz ve ulaşım desteği sağlamaya devam ediyor. Buna göre 2022-2023 eğitim-öğretim yılında ilçede yaşayan üniversite öğrencilerinin İstanbul Kart bedeli karşılanacak. Ayrıca doğalgaz desteği de 600 TL’den 1.000 TL’ye çıkarıldı.

Üsküdar Belediyesi, Üsküdar’da ikamet eden öğrencileri de unutmadı. Üniversite öğrencilerinin hem doğalgaz hem de ulaşım ücretlerini belediye ödüyor. Üsküdar Belediyesi, geçen yıl 600 TL olarak ödediği doğalgaz katkısını bu yıl 1.000 TL’ye çıkardı. Ayrıca Üsküdar’da ikamet eden öğrenciler yol ücretlerini ödemeye devam edecek.

“Başvurular bu hafta başladı”

”30 Eylül’e kadar sürecek”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen üniversite öğrencilerine müjdeyi verdi. Türkmen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Üsküdar’da yaşayan tüm üniversite öğrencilerinin aylık faturalarını biz ödeyeceğiz. Zaten bunun bedelini ödüyorduk. 1 Ekim’de yeniden başlayacak. Bu hafta başvuru almaya başladık. 30 Eylül’e kadar sürecek. Tüm Üniversiteler, Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans, herkes dahil. “Öğrenci yurtlarında kalan öğrencilerin doğalgaz faturalarını da ödeyeceğiz.”

İstanbulkart desteğine başvuru koşulları

Üsküdar ilçesinde ikamet ettiğinizi gösteren e-Devletten alınan ikamet belgesi, İstanbul’daki üniversitelerde DÜZENLİ ve AKTİF lisans ve ön lisans eğitimi aldığını gösteren e-devletten alınan GÜNCEL öğrenci belgesi, öğrencinin IBAN numarasını gösteren bankadan alınan belge . Başvuru kuralları tamamlandıktan sonra Üsküdar Belediyesi resmi internet sitesinde yer alan formdaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Doğalgaz takviyesi alma şartları

İstanbul’daki bir üniversitede örgün eğitimine devam eden, ilçe sınırları içerisinde en az 3 öğrencinin ikamet ettiği bir evde yaşayan, normal eğitim süresi içinde öğrenimine devam eden ve İGDAŞ abonesi olan önlisans, lisans veya yüksek lisans öğrencisi olan öğrenciler destek ödemelerinden faydalanabilirler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habermamak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu