Ekonomi

Turkcell hisselerinde sert düşüş

Türkiye’de bankacılık hisseleri 21 yılın en iyi haftalık performansına hazırlanırken, banka dışı hisselerde sert düşüşler dikkat çekti.

Haftanın son işlem gününde Turkcell hisselerindeki düşüş dikkat çekti. Şirketin hisseleri yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti. Şirketin hisseleri gün ortasında en çok değer kaybetti.

Turkcell, 12-15 Mayıs tarihlerinde İstanbul’daki genel müdürlük çalışanlarına bir tebligat gönderdi. Açıklamada, çalışanların ‘teknik altyapı çalışmaları’ nedeniyle ofis ve plazalara giremediği belirtildi.

Konuyla ilgili Turkcell’den şu açıklama geldi:

Özellikle temas yoğunluğunun arttığı seçim dönemlerinde sağlıklı bağlantı ve bağlantı altyapısının sürdürülebilirliğinin sağlanması için önlemler alınması gerektiği hepimizin bildiği bir konudur.

Sosyal medyaya yansıyan bildirimin kaynağını ise Turkcell çalışanları için yapılan şirket içi bilgilendirme notu oluşturuyor.

Söz konusu çalışma, geçmiş yıllarda her seçim döneminde rutin olarak yapıldığı gibi, Turkcell’in sağlıklı ve kesintisiz iletişim hizmeti sunabilmesi için teknik altyapının güçlendirilmesi, kötü niyetli erişimlerin önlenmesi ve bilgi altyapılarına yönelik güvenlik önlemlerinin alınması amacıyla gerçekleştirilmiştir. seçim günü tüm ülkeye

Seçim gecesi görev başında olan ve yetkisiz olan Turkcell çalışanlarının herhangi bir aksama ve aksamaya sebebiyet vermemesi amaçlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu