Haber

Tekirdağ ormanında mangal ve piknik yasak mı? Tekirdağ orman giriş yasağı ne zaman başlayacak? Tekirdağ’da piknik yasağı var mı?

İstanbul’da orman yangınlarını önlemek amacıyla 24 Haziran-15 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında bazı piknik ve mesire yerleri dışındaki ormanlık alanlara giriş yasaklandı. Tekirdağ hakkında bir yasak olup olmayacağı merak konusu oldu. kullanıcılar tarafından Tekirdağ ‘da pikniğin yasaklanıp yasaklanmayacağı araştırılıyor. Peki Tekirdağ ormanında mangal, piknik yasak mı? Tekirdağ orman giriş yasağı ne zaman başlayacak? Tekirdağ’da piknik yasağı var mı? Detaylar burada…

TEKİRDAĞ ORMAN PAZARLIĞI PİKNİK YASAK MI?

Tekirdağ Valiliği’nin aldığı kararla 15 Eylül 2023 tarihine kadar piknik yapmak, mangal yapmak ve belirlenen alanlar dışında konaklamak yasak. Bugün İstanbul’da orman yangınlarını önlemek amacıyla bazı piknik ve dinlenme alanları dışında ormanlık alanlara giriş alanlar, 24 Haziran – 15 Ekim 2023 ortasında yasaklandı.

DÜĞÜNLERE HAVAİ FİŞEK YASAĞI

Orman yangınlarına sebep olan en büyük etkenlerden biri olan havai fişekler ve dilek balonları da yasaklandı. Buna göre ormanlık alanlara yakın yerlerde düğün, kutlama ve benzeri etkinliklerde havai fişek, dilek balonu gibi orman yangınına neden olabilecek yanıcı unsurların kullanılması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu