Haber

Kocaeli’de Cumhuriyetin 100’üncü yılı fener alayıyla kutlandı

Kocaeli’de Cumhuriyetin 100’üncü yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla fener alayı düzenlendi.

Kültür Tepesi’nden başlayan ve bando takımının da eşlik ettiği meşale alayına Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Kocaeli Milletvekili Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Çevredeki vatandaşların alkışları eşliğinde fener alayı İzmit Anıtpark’ta sona erdi. Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Vali Yavuz burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 2. yüzyılında Türkiye’yi birlikte inşa etmeyi hedeflediklerini belirterek, “Bugün bize düşen çok çalışmak. Sanayi, teknoloji, dijital dünya gibi dünya gerçeklerinin peşinde koşmak” dedi. , yapay zeka ve sanal gerçeklik teknolojisini kullanıyoruz.” “Kullanmak yerine üreten, tam bağımsız bir Türkiye’nin peşinde koşan, anti-emperyalist, Batı’dan daha iyisini yapan, taklitçi değil taklit edilen bir ülke olmak için çok çalışacağız.” söz konusu.

Etkinlik, Büyükakın’ın konuşmasının ardından havai fişek gösterisiyle sona erdi.

Gebze ilçesi Alaettin Kurt Stadı’nda mehter takımıyla başlayan meşale alayı, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda tamamlandı.

Vatandaşlar müzik ve alkışlarla yürüdü.

suhuthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu