Haber

Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinde şiddetli yağışlar sonucu köprüler yıkıldı, bazı köy yolları ulaşıma kapandı.

Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinde, bazı köylerde şiddetli sağanak yağış sonrası menfez, yol ve köprülerin hasar görmesi, toprak kayması nedeniyle bazı köylere giden yollar kapandı.

Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan ve gece etkisini artıran şiddetli yağışlarla birlikte Akçay’ın üzerinde sular yükseldi. Akçay’da sel nedeniyle 11 Ağustos 2021’de yıkılan ve daha önce defalarca yeniden yapılan, Duran köyüne ve Kızılcakaya köyüne geçişlerin sağlandığı menfez köprüleri yıkıldı. Şiddetli yağışlar nedeniyle bazı köy yollarında heyelanlar, bazı köy yollarında ise çökmeler meydana geldi.

Kastamonu ile Sinop’u birbirine bağlayan Çayağzı köprüsü de taşma noktasına geldi. Ekipler, köprünün taşmasını ve su baskınlarını önlemek için bölgede yoğun çalışma yürütüyor. Çatalzeytin’e bağlı Nuhlar Mahallesi’nde yollarda meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı öğrenildi.

Grup yollarının hasar görmesi nedeniyle bazı köylere ulaşımın sağlanamadığı öğrenilirken, ilçedeki okullar da 1 gün tatil edildi. – KASTAMONU

haberortaca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu