Haber

İzmir’de polis noktasında yakalanan araçta cezaevi firarisi bulundu

İzmir’in Bayraklı ilçesinde polis karakolundan kaçmaya çalışırken yakalanan araçta cezaevi firarisi ve cinayet hükümlüsü bulundu. 26 yıl mutlak hapis cezasına çarptırılan kişi tekrar cezaevine gönderildi. Ayrıca polisten yaya olarak kaçmaya çalışan bir başka şüphelinin de tepsi içerisinde satışa hazırlanan esrar ele geçirildi.

Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipleri Karargah ekipleri, gece saatlerinde Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’nde tatbikat gerçekleştirdi. Denetim sırasında şüpheli araca ‘dur’ ihtarı veren polis, aracın kaçmasının ardından kovalamaca başlattı. Kısa süren kovalamacanın ardından şüpheli araç Ozan Abay Caddesi üzerinde durdurularak sürücüsü gözaltına alındı. Genel Bilgi Tarama (GBT) incelemesinde sürücünün ‘kasten öldürme’ suçundan 26 yıl hapis cezasına çarptırılan Ahmet A. (29) olduğu ve cezaevinden firar ettiği ortaya çıktı. Polis ekipleri tarafından polise götürülen Ahmet A., işlemlerin ardından tekrar cezaevine gönderildi.

Tepside uyuşturucu satan satıcı yakalandı

Öte yandan sokak ortasında devriye görevi yapan Bayraklı polisi, polis arabasını görünce yaya olarak kaçmaya çalışan şüpheliyi takip etti. Koşarak kaçmaya çalışan şüpheli polis tarafından kısa sürede yakalanırken, şüphelinin kimliğinin FU olduğu ve çok sayıda sabıka kaydının olduğu belirlendi. Ayrıca FU’nun yakınındaki bir tepside satışa hazır 50 gram uyuşturucu ele geçirilirken, şahsın uyuşturucu satmak için dışarı çıktığı belirlendi. Şüpheli gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. – İZMİR

kigihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu