Haber

İzmir Körfezi’nde şenlik havası

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “İzmir Körfez Festivali” kapsamında Karantina Meydanı’nda düzenlenen etkinlikle halka seslenen Önder Soyer, “Körfez Festivali başladı. Özellikle 29 Ekim’de Körfez’i izlemenizi tavsiye ederim. Renkli bir İzmir olun. Bu İzmir fotoğrafı geleceğin İzmir’inin ilk fotoğrafıdır. “İzmir Körfezi 24 saat yaşam alanına dönüşecek” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, deniz tutkunlarını altıncı kez buluşturan İzmir Körfez Festivali kapsamında Karantina Meydanı’nda İzmirlilerle buluştu. Ayhan Sicimoğlu’nun ev sahipliği yaptığı programda alanı dolduran vatandaşlara seslenen Önder Tunç Soyer, “Güzel İzmir’in güzel insanları. Körfez Festivali başladı. Özellikle 29 Ekim’de Körfez’i izlemenizi tavsiye ederim. Renkli bir İzmir olacak. Bu İzmir fotoğrafı geleceğin İzmir’inin ilk fotoğrafıdır. İzmir Körfezi rengarenk olacak ve 24 saat yaşanılan bir yere dönüşecek. “Festivalin tadını çıkarın” dedi.

“İzmir, Cumhuriyeti sonuna kadar koruyacaktır”
Konuşmasında Cumhuriyetin 100. yılına ilişkin mesajlar veren Önder Tunç Soyer, “Cumhuriyet, demokrasi ve barış dünyanın en güzel sözleridir. Dünyanın en güzel değerleri. Ancak bir şeyi asla unutmamalıyız. Cumhuriyet, demokrasi ve barış için mücadele etmeli, el ele vermeliyiz. Aksi takdirde ne Cumhuriyet, ne demokrasi, ne de barış bize altın tepside sunulmayacaktır. Sadece şunu hatırlayalım, bunu bilmek yeterli. İzmir’in Cumhuriyeti, demokrasiyi ve barışı sonuna kadar koruyacağını biliyorum. Çünkü Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken İzmir’e demokrasi çok yakışıyor. İyi ki varsın İzmir. “Yaşasın Cumhuriyet sonsuza kadar” dedi.

“Atatürk’ün bıraktığı mirasa sahip çıkmak zorundayız”
Ayhan Sicimoğlu, İzmir’e büyük bir mutlulukla geldiğini belirterek, “Çünkü ben bu şehrin hastasıyım. Bu yere kutsal toprak denir. İşte İzmir halkının en büyük şansı. En büyük şansınız Tunç Soyer. Değerli İzmirliler; “Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı mirası sarsmadan, zarar vermeden korumak zorundayız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-alanya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu