Haber

İsrail Savunma Bakanı Lübnan Hizbullahını tehdit etti: ‘Lübnan’ı Taş Devrine geri getireceğiz’

– İsrail Savunma Bakanı Gallant Lübnan Hizbullah’ına: “Lübnan’ı Taş Devri’ne geri döndüreceğiz”

TEL AVIV – İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Lübnan Hizbullahı ile İsrail arasındaki bir savaşın Lübnan’ın “taş devrine” dönmesiyle sonuçlanacağını söyledi.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, İsrail-Lübnan sınırında İran destekli Lübnan Hizbullahı ile haftalarca süren çatışmaların ardından dün yayınladığı video mesajıyla açıklamalarda bulundu. Gallant, Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hassan Nasrallah’a yaptığı açıklamada, “Kusura bakmayın. Savaş istemiyoruz. Ancak sivillerimizi, askerlerimizi ve egemenliğimizi korumaya hazırız” dedi. Lübnan Hizbullahı’nın geçmişte hatalar yaptığını ve bunun sonucunda ağır bedeller ödediğini belirten Gallant, “Burada gerilim veya çatışma olursa Lübnan’ı Taş Devri’ne geri döndürürüz” dedi. Türkiye ve Lübnan’ı yok etmek için kullanmaktan çekinmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Gallant’ın tehdidine karşı Lübnan Hizbullah’ından herhangi bir açıklama gelmedi.

Lübnan’daki Birleşmiş Milletler Geçici Gücü’ne bağlı barış güçleri, 1978’den bu yana İsrail ile Lübnan arasındaki sınır bölgesini izliyor. İki ülke arasındaki son savaş 2006’da patlak verdiğinde 1 ay sürmüştü ve o zamandan bu yana ülke genelinde tekrarlayan gerginlikler yaşanıyor. sınır.

habercine.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu