Haber

CHP’nin sesi olarak bilinen Barış Bozkurt partiye veda etti

29 yıldır CHP’nin liderlerinin sesini duyuran Barış Bozkurt, partiden ayrıldığını duyurdu.

16 YAŞINDA CHP’DEN AYRILDI

16 yaşında CHP Genel Merkezi’nde ses teknisyeni olarak göreve başlayan Barış Bozkurt, partisine veda etti. Yıllardır CHP mitinglerinde CHP Genel Başkanını duyurmasıyla tanınan Barış Bozkurt, sosyal medya hesabından bir veda mesajı yayınladı.

“Güle güle baba”

Bozkurt’un veda mesajı aşağıdaki ifadeleri içeriyordu: “Geç babam Yalçenin Bozkurt’un CHP ve SHP’de 21 yıllık çalışma hayatından sonra bana emanet ettiği ve Bülent Ecevit, Erdal İkinü ile devam eden SHP ve CHP Deniz Baykal.” Sayın Murat Karayalçın, Sayın Hikmet Çetin, Sayın Altan Öymen, merhum Deniz Baykal ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile 29 yıl süren çalışma hayatım sona erdi. Babamın evine, Cumhuriyet Halk Partisi’ne veda etmenin, bu büyük ailenin bir parçası olmanın acısını hissediyorum. “Birey olmanın onurunu hayatım boyunca yaşayacağım. Elveda BABA’nın evi, Elveda büyük ailem.”

BARIŞ BOZKURT KİMDİR?

18 Nisan 1975’te Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu olan Bozkurt, 16 yaşındayken CHP Genel Merkezi’nde ses teknisyeni olarak çalışmaya başladı. Bir süre kameraman olarak çalıştı. Hayatını değiştiren dönüm noktası İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen’in parti yönetiminden ayrılması oldu. Bozkurt, Sevigen’den ‘mikrofon’u alarak Deniz Baykal’ı anons etmeye başladı. Önder, değişikliğin ardından bu kez sesini Kılıçdaroğlu adına kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu