Haber

CHP’li Özgür Özel’in açıklama şekli İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu dikkat çekti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Google arama motorunda ‘Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’ olarak tanıtılması gündeme bomba gibi düştü. Bu olayın yansımaları devam ederken, İmamoğlu ile ilgili dikkat çekici bir hata daha CHP grubunda yapıldı.

“2019” YERİNE “2009”U KULLANIR

Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine parti kümesine katılan İmamoğlu’nu açıklayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Avrupa’nın en büyük metropolü, gözbebeği İstanbul 2009 yerel seçimlerinde bir değil iki kez kazandı, Sayın Ekrem İmamoğlu da aralarında yer alıyor. biz.” .

GOOGLE, “BAŞKAN İÇİN” OLARAK TANITILDI

Öte yandan dün akşam Google arama motoruna Ekrem İmamoğlu’nun adını yazıp arama yapanlar, “Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” ibaresiyle karşılaştı. Bunu gören, “İmamoğlu görevden alındı ​​mı?” sorusunu sormaya başladı. Çok geçmeden Google’ın yaptığı hata düzeltildi.

İMAMOĞLU’DAN GÖNDER

İmamoğlu da konuya kayıtsız kalmadı. İBB Başkanı sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, 2019’da düzenlenen BM zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile moderatör arasında geçen diyaloğa atıfta bulundu. Google Türkiye’yi etiketleyen İmamoğlu, “Ben kürsüyüm” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu