Yaşam

Burhaniye’de Moğol rüzgarı

Türk müziğinin 55 yıllık çınar ağacı Moğollar, Burhaniye’deki Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarında popüler şarkılarını seslendirdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Burhaniye’de birçok etkinlikle kutlanırken, Moğol konseriyle taçlandı.

Konser başlamadan önce sahneye çıkmak; Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl Kutlamalarına hoş geldiniz” diyerek vatandaşlara seslendi ve, “Cumhuriyetimizin temel değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalarak, daha güzel günleri hep birlikte inşa etmeliyiz. Cumhuriyet. Atatürk gibi olmak, Atatürk gibi düşünmek demektir. “100. yılın önemini anladığımıza göre, Cumhuriyetimizi daha da ileriye taşıyalım, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlu olsun” dedi. Alkışlarla sahneden ayrılan Önder Deveciler’in ardından Moğollar sahneye çıktı. Moğollar, Gari’yi Dinle, Issızlığın Ortasında, Bir Şeyler Yapılmalı, Ağrı Dağı Efsanesi, Devlerin Aşkı, Geri Sar gibi sevilen ve eskimeyen şarkılarını alkışlar eşliğinde seslendirdi. Yıllardır hafızalarda unutulmayacak bir sese imza atan vatandaşlar sahneye çıktı.Türk bayraklarıyla müzik eşliğinde vatandaşlar Cumhuriyet coşkusunu tek yürek yaşadı.

Moğollara teşekkür plaketini vermek üzere sahneye çıkan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, küme üyelerine plaket, çiçek ve yöresel eserlerden oluşan ikram paketi hediye ederek, sevgiliye tüm Burhaniyeliler adına şükranlarını sundu. benzersiz sahne performansları için bir araya geldi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu