Haber

Belarus Cumhurbaşkanı Lukashenko, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümünü kutladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlayan Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukashenko, “Türkiye, 100 yıl önce olduğu gibi geleneklere ve korunan değerlere bağlılığını tüm dünyaya gösteriyor ve ulusal çıkarlarını kararlılıkla savunuyor.” dedi.

Lukaşenko, Belarus Cumhurbaşkanlığı Basın Servisi’nden yayımladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.

Türk halkının Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümünü gururla kutladığını vurgulayan Lukaşenko, şöyle konuştu:

“Türkiye, 100 yılda siyasi, sosyoekonomik, kültürel ve insani alanlarda büyük başarılara imza atmış, bölgesel ve küresel sorunların analizinde aktif bir katılımcı olarak uluslararası alanda güçlü bir otorite kazanmıştır. Türkiye, 100 yılda olduğu gibi, önce, dünyaya geleneklere ve korunan değerlere bağlılığını gösterir ve ulusal çıkarlarını korur.” Kararlılıkla savunuyor.

Minsk, Ankara’yı güvenilir ve gelecek vaat eden bir ortak olarak görüyor. “İkili işbirliğinin her alanda daha dinamik ve verimli gelişmesi için çabalıyoruz.”

Lukaşenko, mesajında ​​Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sağlık ve çalışmalarında başarılar dilerken, dost Türkiye halkına barış, birlik ve refah diledi.

hozathaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu