Teknoloji

ABD medyasından TCG Anadolu itirafı: Havacılık tarihinde yeni bir sayfa açtı!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Boğazı’nda eğitimlerini sürdüren TCG Anadolu, tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başardı.

Dünyanın ilk drone savaş gemisi olarak anılarak birçok ülkenin radarına girdi. Denizin üzerinde demirden bir kaleyi andıran TCG Anadolu, artık halkın ziyaretine açıldı.

“HAVACILIK TARİHİNDE YENİ BİR SAYFA AÇILDI”

ABD’de savunma ve teknoloji alanında önde gelen medya kuruluşlarından Popular Mechanics, SİHA gemisi TCG Anadolu’yu manşetlerine taşıdı. Savunma sitesinde paylaşılan haberde;

“Geçen hafta, bazılarının beklenmedik bir yer olarak gördüğü bir yerde, havacılık tarihinde yeni bir sayfa açıldı: Türkiye.

Türk donanmasının yeni amiral gemisi ve gelmiş geçmiş en büyük savaş gemisi TCG Anadolu, bulutlu bir havada hizmete girdi.

Gemide hem helikopterler hem de doğrudan muharebe görevleri için tasarlanmış insansız hava araçları da dahil olmak üzere insansız hava araçları vardı.ifadeler yer aldı.

TB3 İÇİN “AİLE ADI” KULLANILIYOR

Popular Mechanics tarafından yayınlanan haberde TCG Anadolu’nun genel özelliklerine değinildi. Ayrıca TCG Anadolu, TB3 savunma sahası için helikopterlere ve KIZILELMA’ya atıfta bulunarak “tanıdık bir isim” ifadesini kullandı.

Sitede TB3’ten bahsedilirken Ukrayna’nın Türkiye’den TB2 satın aldığı ve savaşta Rus askeri tesislerinin bombalanmasında aktif rol oynadığı belirtildi.

SAVUNMA TEKNOLOJİLERİNDE TÜRKİYE ÖRNEĞİNİ ALACAKLAR!

Savunma sitesinden yapılan açıklamada, sahada aktif görev yürütecek olan TCG Anadolu’nun dünyanın ilk insansız savaş gemisi olduğu vurgulanırken, TCG Anadolu’nun keşif icra etme yeteneği sağlayabileceği belirtildi. ve yelken açabileceği her yerde hassas saldırı görevleri.

Haberde, Türkiye’nin savunma teknolojisinde düşük bütçeyle yüksek güç sunan savaş araçları geliştirmenin mümkün olduğunu kanıtladığı ve Türkiye’nin kullandığı bu teknolojilerin zamanla Japonya, Brezilya, Avustralya, Hindistan ve diğer ülkeler tarafından geliştirilebileceği belirtildi. donanmaları geliştirirken de bu stratejiyi örnek alın.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu